Plastová madla

Madla jsou vyrobena z materiálu, který je na bázi plastu a byl vyvinut v Anglii. Materiál je vyroben ze 100 % polystyrenu, který je stlačen ve vysokém tlaku, materiál je vysoce pružný. Jedná se o napodobeninu dřeva s tím rozdílem, že se nemusí natírat, neplesnivý, nepraskají atd.

Materiál je testován v ICT Zlín. Z hlediska hořlavosti zařazen do skupiny C1 a C3 (PAVUS). Madla pro použití ve stavebnictví jsou schváleny hygienikem – madlo má atest na styk s kůží, bylo testováno i z hlediska úniku látek do ovzduší.

Madla jsou odolná vůči obvyklým saponátům a slabým kyselinám i zásadám. Při čištění povrchu nesmějí být použity prostředky obsahující organická rozpouštědla, která povrch nenávratně poškozují. Doporučuje se používat vlažnou vodu se saponátem a povrch vytřít do sucha. Na materiál nesmějí být pokládány předměty o teplotě vyšší než 70 C°.

Madla na schodišťové zábradlí se dodává v jednom kuse. V případě starých bakelitových zábradlí se dodávali po cca 1m a byly spojeny spojkami. V našem případě madlo na zábradlí na schodech např. o délce cca 4,25m je z jednoho kusu.

K madlům lze doložit dokumenty:

  • Prohlášení o shodě
  • Certifikát výrobku madla
  • Závěrečný protokol
  • Stavebně technické osvědčení